Czas ferii w naszym oddziale przedszkolnym upłynął dzieciom pod hasłem “Jestem EKO, zaczynam działać już dziś” . W okresie od 10.02 do 21.02.2020 prowadzone były zajęcia z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych, podczas których był  realizowany  scenariusz zajęć pt.” Ciekawostki ekologiczne”

Przedszkolaki  zostały wprowadzone w tajniki ekologii. Poznały zasady ochrony przyrody , segregowały śmieci, uczyły się oszczędzać wodę, dowiedziały się w jaki sposób możemy oszczędzać energię. Ustalały kolejność powstawania nowych przedmiotów ze zużytych (recykling).

Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w masażykach z elementami zabawy paluszkowej pt.  „Podróż kropelek” przy których poznały zjawisko parowania wody w przyrodzie.

Wykonywały  prace plastyczne o tematyce smogu, przedstawiały sposoby dbania o planetę, kolorowały globus kuli ziemskiej i zaznaczały elementy przyjazne planecie. Z odpadów wykonały wiatrak jako odnawialne źródło energii. Poznały dwie piosenki o ochronie przyrody: “Duszki, duszki” – dbanie o las oraz „Ziemia wyspa zielona”- dbanie o planetę. Zostały zapoznane z kodeksem ekologicznym a także uczestniczyły w zabawach badawczych np. „Gdzie jest powietrze”.

Wspólnie z dziećmi, z udziałem ich prac, udało nam się stworzyć planszową grę ekologiczną.

Podsumowaniem zajęć było określanie logicznej wartości zdań  przez dzieci, a za zdobytą wiedzę uczestnicy otrzymali medal EKO-BOHATERA. Wszystkim dzieciom życzymy wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.