8 i 9 kwietnia 2014r. odbyły się dwie kolejne akcje promujące zdrowie przygotowane przez uczniów pod opieką Pani Aleksandry Krajewskiej i Pani Magdaleny Głowackiej – Isaku.

We wtorek uczniowie klasy IIc: Zuzia Młotek, Weronika Ludwichowska, Ola Fitał i Adam Nowak zaprezentowali swój projekt pt.: „Tradycje kulinarne w mojej rodzinie”. Przygotowali oni książkę kulinarną, w której umieścili nie tylko przepisy serwowanych w ich domach potraw, ale także opis tradycji w ich rodzinach. Odbył się również pokaz prezentacji „Foodscape” oraz „Hungryplanet”. Uczniowie zaproponowali ponad to przepisy na ulubione potrawy w języku angielskim.

W środę obchodziliśmy Dzień Trzeźwości, który w tym roku wypadł w niedzielę. Dawid Brzyk i Michał Szoplik z klasy 3a  przygotowali doświadczenia oraz filmy nt.: alkoholu i jego szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka, które były prezentowane podczas przerw na korytarzu szkolnym. Na ścianach korytarzy zawisły też plakaty – hasła promujące trzeźwość w języku polskim i angielskim.

Była to nie tylko okazja do zwrócenia uwagi na sens dbałości o własne zdrowie, ale także do przećwiczenia umiejętności językowych.