27.04.2016r. w naszej szkle było nadzwyczaj cichutko. Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem cały dzień wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły porozumiewali się szeptem. Miód dla uszu! Oczywiście ta zabawa była punktowana i najcichszą klasą okazała się 2b (najliczniejsza w szkole), a zaraz po niej 1b i 1a.

Tego dnia przeprowadziliśmy akcję – “Zdrowe śniadanie w szkole, obiad dla ucznia w Rwandzie”. Polegała ona na tym, iż z przyniesionych produktów spożywczych zostały zrobione kanapki, które licytowaliśmy i zebraliśmy w ten sposób pieniążki (213 zł 20 gr), które przekażemy na obiady dla głodnych w Afryce.

Rekordzistą kanapkowym został Marcin Krajewski, który stoczył zaciętą walkę z Panem Jackiem Raniszewskim. Ostateczny wynik 13-10 dla Marcina i to do Niego poszedł honorowy tytuł szkolnego “Pożeracza Kanapek”.

Do kanapek była podawana herbatka w szkolnej kafejce powstałej dziś dla celów akcji oraz jak to ostatnio stało się już zwyczajem – jabłko.

Na każdej przerwie wyświetlane były również animacje dotyczące zdrowego odżywiania oraz różnych form aktywności.

Uczniowie klas trzecich rozpoczęli natomiast prezentacje projektów ekologicznych: “Ekosystem blisko mnie” oraz “Bioróżnorodność”.

Dziś zakończył się również cykl warsztatów psychologicznych dot. komunikacji, cyberprzemocy i dopalaczy oraz dobiegła końca gra dydaktyczna – “Quiz ekologiczny”, w której I miejsce zdobyła klasa 3B, II – 1c, a III – 1a.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie, dobrą zabawę, serce i … uczymy się bawiąc dalej.