W dniach 4 – 5 lutego 2015 roku, jak co roku klasy pierwsze pojechały na dwudniową wycieczkę edukacyjną do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu, zorganizowaną przez Panią Aleksandrę Krajewska w towarzystwie Pani Elżbiety Konopnickiej i Pani Jowity Kalitki .
Po przyjeździe do Centrum rozpoczęły się zajęcia laboratoryjne, muzealne i warsztaty z chemii i biologii a także geografii – Świat zwierząt, Woda podstawą życia, Obserwacja tkanek roślinnych, Izolacja barwników asymilacyjnych, Ochrona powietrza atmosferycznego, Rozpoznawanie skał i minerałów.
Po nauce przyszedł czas na relaks. Po obiedzie i zakwaterowaniu w pokojach nastąpił czas długo przez wszystkich oczekiwany –  zabawy integracyjne (gry w piłkarzyki, tenisa stołowego, twistera, wspólne rozmowy i wygłupy), wspólnie przygotowana kolacja oraz dyskoteka. I tak minął dzień pierwszy i noc 😉
Następnego dnia, nieco niewyspani, rozpoczęliśmy drugi dzień przyswajania przyrodniczej wiedzy w praktyce.
Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, miło spędziliśmy czas, a przy okazji  jeszcze bardziej się ze sobą zintegrowaliśmy.