Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Wzięliśmy udział w różnorodnych zajęciach, na których można było się wiele nauczyć.

20.09 klasy 2 razem z panią Olą Krajewską wybrały się do Muzeum Anatomii. Widzieli prawdziwy szkielet, serce, płuca, nerki i inne ludzkie narządy. Później byli na dwugodzinnym wykładzie. Profesor opowiadał im o budowie ludzkiego szkieletu. Dowiedzieli się też, jak w prehistorycznych czasach wykonywano niektóre zabiegi np. trepanację. Zajęcia były bardzo ciekawe. Wypełnione na zakończenie zajęć karty pracy świadczyły, że sporo zapamiętali.

24.09 uczniowie klasy 3B zaopiekowali się młodszymi kolegami z 1A i wraz z wychowawczyniami /paniami Hanną Lewicką i Moniką Orlikowską/ i panem pedagogiem /Robertem Ruszczakiem/ uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Zajęcia w laboratorium pt. Magnetyczne oddziaływania w polach elektrycznych i magnetycznych odbywały się na Politechnice Wrocławskiej. Dwa pozostałe wykłady wraz z prezentacjami przedstawione zostały w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN. W trakcie wykładów włączone zostały elementy pokazów zatytułowanych : Skąd bierze się magnetyzm w magnesach oraz Lewitujący pociąg czyli o dziwnym świecie niskich temperatur.

25.09 klasa 3a razem z p. Olą Krajewską oraz praktykantkami – p. Asią i p. Mariolą uczestniczyła w wykładach i pokazie związanych z ewolucją człowieka, które odbywały się w Katedrze Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zajęć można było wynieść naprawdę wiele przydatnych informacji. Dla klasy 3, która od początku roku, na lekcjach biologii, zajmowała się ewolucją, było to świetne podsumowanie.

W Festiwalu Nauki wzięła udział także klasa 2a. Głównym celem wyjścia, które odbyło się 23 września było przekonanie się co w swoim wnętrzu kryją organy, jak wyglądają od środka. Oglądany w kościele oo. Dominikanów instrument był naprawdę wielki i robił ogromne wrażenie. Organy także od środka wyglądały bardzo ciekawie. Dzięki takiej wycieczce uczniowie mogli dowiedzieć się na jakiej zasadzie działa ten instrument. Na zakończenie uczniowie mogli spróbować gry na organach i… nie było to łatwe zadanie. Wycieczka była bardzo interesująca.