W dniach 8-10 września nasza klasa wyjechała na długo oczekiwaną wycieczkę integracyjno – krajoznawczą. 8 września ruszyliśmy do Jeleniej Góry, gdzie spędziliśmy 2 godziny w Termach Cieplickich. Odważniejsza część grupy dokonywała popisów w zjeżdżalni zwanej cebulą. Pozostali pływali, zażywali masaży w jaccuzi lub bawili się w brodziku.
Po zrobieniu zakupów udaliśmy się do schroniska młodzieżowego w Łupkach, gdzie byliśmy zakwaterowani. Tam odpoczęliśmy po trudach podróży.
Następnego dnia, po śniadaniu przygotowanym przez chłopców, poszliśmy na wycieczkę z przewodnikiem. Większość grupy marudziła, że musi użyć nóg, i że w lesie nie czekają na nas budki z kebabami. Przewodnik pokazał nam wygasły wulkan oraz zaprowadził nas do średniowiecznego zamku Lenno. Następnie zeszliśmy do Wlenia – miasteczka, które powstało w XIII wieku.
Wieczorem paliliśmy ognisko i snuliśmy opowieści.
W trzecim dniu wycieczki spacerowaliśmy po zaporze pilchowickiej, którą zbudowano na rzece Bóbr. Potem odwiedziliśmy hutę Julia w Pieszycach, gadzie wzięliśmy udział w fantastycznych warsztatach zdobienia szkła. Zobaczyliśmy również proces tworzenia szklanych figurek. Mogliśmy przyjrzeć się trudnej pracy hutników.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni.