W październiku wychowawca klasy trzeciej “c” Pan Grzegorz Sudnik zabrał swoją klasę na wycieczkę integracyjną do Zagórza Śląskiego. Towarzyszyła im jako opiekun Pani Olga Tumiłowicz- Pilinko.
Podróż odbyli pociągiem z Wrocławia do Wałbrzycha, a z Wałbrzycha do miejsca docelowego zabrał ich autokar. Pierwsze godziny spędzili zachwyceni nowym otoczeniem i aklimatyzowaniem się w nowym miejscu oraz na zjedzeniu pysznego obiadu.
Odbyły się również zabawy integracyjne młodzieży i nauczycieli, gdzie lepiej poznali siebie. Po odświeżeniu się, po podróży ruszyli na pieszą wycieczkę do zamku Grodno. Przewodnik opowiedział wiele ciekawych legend i historii na temat zabytku. Pod wrażeniem wrócili do ośrodka, gdzie odpoczywali po dniu pełnym wrażeń.
Następnego dnia, pełni sił i energii ruszyli na długi spacer do sztolni w Walimiu. Był to podziemny Kompleks ‘Włodarz’, wchodził on w skład większego projektu nazwanego przez Niemców ‘Riese’, czyli Olbrzym. Największą atrakcją była podwodna rzeka i wiele ciekawostek z historii Polski.
Zmęczeni uczniowie wrócili do ośrodka by odpocząć, a następnie zjeść obiad, ponieważ wieczorem czekało na nich smażenie pysznych kiełbasek przy dużym grupowym ognisku.
Następnego dnia wszyscy wrócili do domu, jednak uczniowie i nauczyciele pewnie nigdy nie zapomną tej wspaniałej wycieczki.