W dniach 4-6 maja nasi uczniowie, w ramach realizowanego projektu, we współpracy z Fundacją Eudajmonia z Wrocławia – “Rozwijanie indywidualnych kompetencji i wspieranie potrzeb wychowawczych uczniów i nauczycieli w Publicznym Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wilczycach”, finansowanego ze środków unijnych, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Poniżej relacja z wyjazdu:
“Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Zamek Królewski, później był czas na zakwaterowanie w hostelu na ul. Kanonia, na tyłach katedry, miejsce ekstra. Wieczorem nocne zwiedzanie Warszawy. Ruszyliśmy przez Plac Zamkowy, w kierunku ulicy Krakowskie Przedmieście. Na naszej trasie był pałac prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza – akurat trafiliśmy na zmianę warty. Na Pl. Piłsudskiego zdjęcia pod jego pomnikiem, Ogród Saski, Teatr Wielki i Opera Narodowa, pomnik Małego Powstańca. Drugiego dnia – przez Mariensztat powędrowaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie wszyscy świetnie się bawiliśmy. Następnie podziwialiśmy pomnik Syrenki nad Wisłą. Autokarem pojechaliśmy do Parku Łazienkowskiego. Tam znowu zaczął się nasz pieszy maraton – Belweder, Łazienki Królewskie, Pałac Ujazdowski, Pl. Zbawiciela, Marszałkowska, domy MDM . Wieczorny spacer po Starym i Nowym Mieście, pizza i lody.
W środę, mimo okropnej ulewy, nie zniechęciliśmy się, spacer, przejażdżka nową linia metra i Muzeum Powstania Warszawskiego. Było pięknie, patriotycznie, edukacyjne i integracyjne. Wspomnienia na długie lata. A już
za miesiąc kolejna wycieczka, doczekać się nie możemy.”