20 listopada uczniowie klasy 1a, 1b, 1c i 2b szkoły podstawowej wybrały się do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na suitę baletową pt. „Księga Dżungli”.

Podczas przedstawienia baletowego wykorzystującego treść jednej z opowieści dzieci poznały losy Mowgliego – chłopca wychowanego przez watahę wilków.

Jego przygody zostały opowiedziane za pomocą trzech środków wyrazu: słowa, muzyki i tańca. Podzielona na sceny historia przeniosła nas do indyjskiej dżungli, w której Mowgli żył wśród dzikich zwierząt. Przyjaźnił się z rozmaitymi drapieżnikami, poznając ich język i świat. Muzyka o zabarwieniu orientalnym scharakteryzowała opiekuńcze wilki, łagodną czarną panterę i niedźwiedzia, który w tej opowieści był potraktowany humorystycznie. Z kolei ich zwierzęcą naturę, nastroje i emocje wyrazili tancerze poruszający się na scenie w rytm barwnej muzyki. By przeżyć wraz z głównym bohaterem przygodę jego życia, próbowaliśmy w absolutnej ciszy zagłębić się w dźwięki dżungli. Usłyszeliśmy wtedy młyn niezestrojonych ze sobą głosów, od szmerów i szelestów po nakładające się na siebie brzęczenie owadów i dzikie odgłosy zwierząt. Czyż życie w dżungli nie brzmi jak muzyka?

Dzieci ze spektaklu wróciły pod wielkim wrażeniem! Panie zresztą też 🙂
Podziękowania dla p. Anny Woźniak za zorganizowanie biletów.