Zgodnie z grudniową tradycją w środę 6 XII 2017 do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj. Na specjalnego Gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci, które już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka. Przedszkolaki powitały go z wielką radością.

„Sówki” specjalnie na tę okazję nauczyły się piosenki dla Mikołaja, który wysłuchał jej aż dwa razy J  Klasa przeszła też kilka zadań testowych, aby pokazać Mikołajowi, że prezent naprawdę im się należy. Zadaniami były m.in.: ułożenie wyrazów z głosek, test sprawności fizycznej, wyszukiwanie figur geometrycznych w „rozsypance” oraz próbowanie i zgadywanie z zamkniętymi oczami nazw ulubionych potraw św. Mikołaja.

Po zakończonym występie i krótkiej wymianie zdań, w czasie której nasi podopieczni obiecali, że będą się starali zachowywać grzecznie w domu
i w przedszkolu, Święty Mikołaj wręczył dzieciom podarunki. Sówki bardzo ucieszyły się z gier planszowych, które dostały od Mikołaja. Do końca dnia każde z dzieci wypróbowało wspólnie kilka gier.

Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko, sprawiło dzieciom wiele radości i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Mikołajowi i tym wszystkim, którzy pomagali mu „pakować” prezenty bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.