Pragniemy poinformować Państwa, że w dniach 10-11 marca 2018 w Koninie, odbyły się Mistrzostwa Polski FTS w tańcach standardowych 2018, organizowane przez Federację Tańca Sportowego(FTS). Wspomnimy tylko że, FTS jest członkiem World Dance Sport Federation(WDSF), która jest jedyną na prawie wyłączności, organizacją sportu tanecznego na świecie, będącą członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego( MKOl)

Nominację do startu w Mistrzostwach Polski FTSw kategorii JUNIOR II (14-15lat) uzyskała para Mijalski Marcel – Wojteczek Julia -zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego OLIMP-SPORT z Kiełczowa, reprezentując jednocześnie Gminę Długołęka i Powiat Wrocławski. Trenerami pary są Beata i Maciej Felzenowscy.

Z przyjemnością przekazujemy wiadomość że , Julia Wojteczek i Marcel Mijalski „tanecznym krokiem” dostali się do finału Mistrzostw Polski FTS i upasowali się na VI miejscu.

To nie jedyny sukces tych młodych mieszkańców Kiełczowa, zdobyli również klasę taneczną „A”- najwyższą z możliwych klasy tanecznych w tej kategorii wiekowej. Zostali powołani również do KADRY POLSKI FTS 2018. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!!! Jesteśmy z Was bardzo dumni!