Szanowni Państwo,

Zgodnie z obowiązującymi procedurami jestem w obowiązku poinformować Państwa, że dzisiaj otrzymałam wiadomość o uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 przez jednego z pracowników szkoły. O przypadku tym poinformowałam Sanepid i oczekuję na wytyczne odnośnie dalszego postępowania.

Na ten moment mogę Państwa jedynie poinformować o tym, że pracownik ten w ubiegłym tygodniu (tj. od 5-9 października) prowadził zajęcia lekcyjne w klasach 1c, 3b i 4b oraz zajęcia świetlicowe z klasą 3b oraz z niektórymi uczniami z klas 4a, 2c, 2b i 1a. Proszę o obserwację stanu zdrowia, a także  o regularne sprawdzanie ogłoszeń na Librusie, gdzie będę Państwa informowała o ewentualnych dalszych decyzjach.

Aktualizacja 14.10.2020:

Szanowni Państwo,

przed chwilą uzyskałam informację o drugim nauczycielu, u którego potwierdzono zakażenie COVID-19. Nauczyciel ten przebywa na zwolnieniu lekarskim od 6.10.2020. W dniach poprzedzających zwolnienie nauczyciel prowadził zajęcia w klasach 2a, 2b, 2c, 3a, 3b, 4a, 4b. Nie ma możliwości wskazania konkretnych uczniów, ponieważ były to zajęcia prowadzone z całą klasą, zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego tj. w odpowiedniej odległości. Pojedynczy uczniowie z klas pierwszych, którzy mogli mieć kontakt z osobami zakażonymi, otrzymają na Librusie wiadomość.

Niestety obawiam się, że nie jest to ostatni przypadek – wielu pracowników szkoły przebywa na zwolnieniach lekarskich, kilku z nich wciąż czeka na wynik testu. Pracownicy Ci, mieli kontakt ze wszystkimi klasami I-IV. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego niż oczekiwanie na ewentualne decyzje Sanepidu i skierowanie prośby do wszystkich rodziców o obserwowanie stanu zdrowia swoich rodzin.

Jednocześnie informuję, że żadna z osób z dodatnim wynikiem, ani z osób aktualnie podejrzanych o zakażenie COVID-19 nie miała styczności z oddziałami przedszkolnymi.

Aktualizacja 16.10.2020:

Szanowni Państwo,

jak część z Państwa już wie, otrzymałam informację o zakażeniu wirusem covid – 19, ucznia klasy 1 b. Chłopiec miał kontakt z uczniami ze swojej klasy, ale nie można wskazać któregoś w sposób szczególny. Dzieci pracowały z zastosowaniem zasad przyjętych w szkole, o tyle ile to było możliwe.

Ponadto zakażony jest pracownik obsługi w szkole. Pani swoje obowiązki wykonywała w godzinach popołudniowych z zachowaniem zasady reżimu sanitarnego, utrzymując dystans z osobami obecnymi na terenie szkoły.

Powyższe informacje zostały przekazane do PSSE.
Proszę wszystkich Państwa o obserwowanie stanu zdrowia swoich rodzin.

Aktualizacja  19.10.2020:
Przekazuję Państwo kolejne informacje o następnych zakażeniach nauczycieli naszej szkoły.
Jeden z tych nauczycieli prowadził zajęcia ze wszystkimi klasami 1-4 oraz w oddziałach przedszkolnych, drugi nauczyciel prowadził w szczególności zajęcia w klasie 1b, 1c (świetlica) oraz zastępstwa w 3a i 3b.

O przypadkach tych został poinformowany Sanepid, który nadal nie wydał decyzji o zawieszeniu zajęć lub przejściu na nauczanie zdalne, co oznacza, że w dalszym ciągu staram się organizować proces stacjonarnego nauczania i opiekę dla uczniów poprzez zastępstwa za nieobecnych licznie nauczycieli.

Z poważaniem,
Iwona Gradzik – Dyrektor Szkoły

Aktualizacja  22.10.2020:

Informuję, że kolejni pracownicy naszej szkoły uzyskali dodatnie wyniki testu na obecność koronawirusa – jeden pracownik miał głównie kontakt z oddziałem przedszkolnym 0a “sówki”, drugi pracownik miał kontakt głównie z klasą 3b.

Ponadto otrzymaliśmy informację o potwierdzonym zakażaniu koronawirusem u uczennicy klasy 3b.

Wszystkie przypadki zostały zgłoszone do PSSE we Wrocławiu.

Z poważaniem,
Monika Kowalczyk

Aktualizacja  3.11.2020:

Szanowni Państwo,

niestety docierają do nasz informacje, że rodziny naszych uczniów z klas 2a, 3b i 1b przebywają na kwarantannach w związku z pozytywnymi wynikami COVID-19. Pomimo powrotu do pracy stacjonarnej, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, dbanie o siebie i obserwowanie stanu zdrowia swojego i dzieci.

W związku z tym prosimy o nieprzyprowadzanie chorych dzieci do szkoły oraz ograniczenie korzystania ze świetlicy. W dalszym ciągu spora część pracowników obsługi oraz nauczycieli świetlicy przebywa na zwolnieniu lekarskim lub kwarantannie.

Z poważaniem,
Dyrekcja Szkoły