Można Mikołajki świętować na wiele sposobów. A że my kochamy muzykę i śpiewać to dziś mieliśmy II Edycję The Voice of Wilczyce.
Konkursowicze byli oceniani oddzielnie przez szanowne Jury w składzie: Barbara Czerwińska, Magdalena Głowacka – Issaku, Aleksandra Krajewska, Aleksander Szyszkowski i Jakub Nieć oraz zebraną na sali publiczność.
Grand Prix – I miejsce Jury i publiczności zostało przyznane Weronice Andreckiej, która zaśpiewała Hallelujah. II miejsce Jury dla Olka Trzewiczka i Michała Stępnia za pieśń z gry Wiedźmin “Dziki gon”. Na wszystkich występ chłopaków zrobił niesamowite wrażenie ! III miejsce Jury przyznała Ani Krzyszycha za “Sam na sam” Szymona Chodynieckiego II miejsce publiczności dla Krzysia Szkudlarka, który dzielnie walczył jako zeszłoroczny zwycięzca I Edycji Voice of Wilczyce i nie oddał walkowerem konkursu. Tym razem Krzyś śpiewał piosenkę Kamila Bednarka i Mesajah – “Szukając szczęścia”. III miejsce publiczność przyznała Karolinie Kalarus – “Czy ten pan i pani są w sobie zakochani” Ani Wyszkoni.
Świetni, tak jak zwycięzcy, byli pozostali uczestnicy konkursu: Natalia Michaś i Samuel Siotkin – “Mała” Piotra Roguckiego oraz Mateusz Kazimierczak grając fragment z Czterech Pór Roku – Wiosna Antonio Vivaldiego.
Poziom w tym roku był bardzo wysoki, widać, że nasi uczniowie ćwiczą występy publiczne i radzą sobie z tremą. Publiczność świetnie się bawiła i wspierała wykonawców, reagowała serdecznie i entuzjastycznie, a Pani Dyrektor, dzięki spotkaniu z Mikołajem wszystkich częstowała cukierkami.
Najserdeczniejsze podziękowania dla Pani Olgi Tumiłowicz – Pilinko pomysłodawcy konkursu i dobremu duchowi kolejnej wspaniałej imprezy w naszej szkole