Dnia 2 kwietnia 2014 r. odbył się finał VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Maria Kolbe. Naszą diecezję reprezentowała Weronika Jarek.

Weronika wraz z opiekunką Panią Grażyną Pleśniak wyruszyły do Warszawy 1 kwietnia, aby móc przed olimpiadą zwiedzić stolicę. Tego dnia  udało im się pospacerować ulicami Warszawy i popodziwiać stare kamienice i budowle, zwiedzić Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza oraz grób Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Dla Weroniki wszystko to było nowe, gdyż była po raz pierwszy w Warszawie.

Dużo radości naszym turystkom sprawiła wizyta w Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie. Weronika z dużym przejęciem oglądała pamiątki po tej wielkiej  polskiej uczonej, gdyż podczas obchodów Dnia Patrona szkoły sama wcieliła się w postać Marii.

Po południu Pani Grażyna wraz z Weroniką pojechały do Siedlec, gdzie serdecznie przyjęła je rodzina z parafii św. Maksymiliana, zapewniając nocleg, wyżywienie, zapewniając dowóz  na miejsce olimpiady.

Na olimpiadę przybyło wraz z opiekunami 80 młodych ludzi z całej Polski. Uczniowie pisali najpierw test. Pięciu najlepszych przeszło do ścisłego finału. Poziom był bardzo wysoki. Pytano o szczegóły z życia świętego, nawet o kolor jego oczu. Osoby, które znalazły się w ścisłym finale brały udział w olimpiadzie po raz kolejny. Weronika zdobyła 21 miejsce w Polsce, spośród tysięcy młodych ludzi, którzy wzięli udział w konkursie. Zaszła bardzo wysoko, biorąc pod uwagę, że był to jej debiut  w tej ogólnopolskiej imprezie.

Szkoda, że Weronika jest uczennicą klasy trzeciej gimnazjum i w przyszłym roku szkolnym nie będzie mogła reprezentować naszej szkoły.