Dzisiaj dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki” wybrały się na wrocławski rynek na spacer pt. „Szlakiem Wrocławskich Krasnali”. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zbiórki przy Papie Krasnalu przy ul. Świdnickiej, a po Wrocławiu oprowadzał nas licencjonowany przewodnik ze Straży Miejskiej Wrocławia.
Tego dnia znaleźliśmy między innymi krasnala: Franka, Pomagajka, Wodziarza, Lady Wolność, Syzyfków no i oczywiście wspinające się Słupniki. Natknęliśmy się również na niepełnosprawne krasnale pod ratuszem – jeden jest bowiem głuchy, drugi niewidomy, a trzeci jeździ na wózku. Skrzaty pojawiły w Rynku z okazji Europejskiego Dnia Walki o Godność i Równe Prawa Osób Niepełnosprawnych.
Dodatkowo w czasie spaceru zobaczyliśmy najpiękniejsze zabytki Wrocławia, poznaliśmy nieznane i ciekawe historie dotyczące miasta i przyjrzeliśmy się bliżej jego architekturze.
Dużym zainteresowaniem Biedronek cieszył się również gmach Sukiennic gdzie obecnie znajduje się siedziba Prezydenta Miasta Wrocławia i najważniejsze departamenty bezpośrednio jemu podległe. Dowiedzieliśmy się od naszego przewodnika dlaczego na tarczy zegara Ratusza jest tylko jedna wskazówka, dowiedzieliśmy się, że Spiż i Ratusz są ze sobą połączone bogatą siecią piwnic, widzieliśmy gdzie są zamurowane drzwi dawnego wejścia do ratusza, zobaczyliśmy rzeźby zwierząt umieszczone wzdłuż budynku oraz dokładnie zapoznaliśmy się z wyglądem i znaczeniem herbu Wrocławia, który jest zrobiony z kostki brukowej przy wejściu do Muzeum.
Na koniec dostaliśmy drobny upominek i pochwałę za wzorowe zachowane! Wracając znaleźliśmy jeszcze po drodze mostek czarownic 🙂 Spacer był bardzo udany.