Jak co roku byliśmy organizatorami gminnego etapu Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Dnia 16 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie, gościliśmy przedstawicieli 7 szkół naszej gminy.
Dzięki recytatorom i wykonawcom poezji śpiewanej mogliśmy przenieść się w inny wymiar – tym razem gościliśmy w krainie muz. Naszymi przewodnikami byli Marta Menzel i Maciek Skrzypek, którzy w sposób rewelacyjny spisali się w roli konferansjerów.
W konkursowe szranki stanęły trzy nasze koleżanki: Marta Bander, Wiktoria Owcarz i Julia Bińczyk /zwyciężczynie szkolnego etapu/ i… wszystkie trzy zostały nagrodzone!!!
Marta Bander zajęła 3. miejsce w kategorii recytacja za interpretację wiersza pt. „Życie to nie teatr”, Julia Bińczyk, zajęła 1. miejsce w kategorii poezja śpiewana, wykonując utwór „Moknie w deszczu diabeł” a Wiktoria Owcarz została wyróżniona za zabranie nas do „Miasteczka cud”.
Oprócz strawy duchowej mogliśmy też w czasie, gdy obradowało jury, skorzystać z poczęstunku. Było bardzo miło i sympatycznie. A rozmowy z wykonawcami sprawiły, ze czas oczekiwania na werdykt mijał bardzo szybko.
Konkurs przeszedł już do historii. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!