W piątek w Przedszkolu w Wilczycach odbyły się zajęcia związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota. Głównym celem ustanowienia tego święta było uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. Dlatego warto już w przedszkolu uwrażliwiać dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby nie porzucać ich, bo to nie zabawki.

Odbyła się dyskusja jak należy dbać o kotki, jak je pielęgnować i co lubią jeść. W czasie dyskusji uczniowie mieli okazję wysłuchać opowiadania Stanisława Lachowicza pt. „Chory Kotek” i nauczyły się, że kotki nie mogą jeść czekolady i innych słodyczy. Poznały też koci słownik, czyli mowę ich ciała 🙂

Urządziliśmy teatr cieni z wykorzystaniem wykonanych samodzielnie kotków na patyku (dzieci samodzielnie odrysowały od szablonu kotka, wycięły je nożyczkami i pokolorowały według własnego upodobania). Przy odgrywaniu ról kota uczniowie nadawały im imiona i pokazywały jak miałczy ich kotek.

Odbyły się też kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć rozwiązywania zagadek o kotach oraz śpiewania kocich piosenek. Dzieci wymieniały znane bajkowe koty, a na koniec odbyła się zabawa ruchowa pt. „koci grzbiet”.