Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.
Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców dzieci z grupy przedszkolnej „Sówki z zerówki” na warsztaty, na których przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Warsztaty przebiegły pod hasłem „robimy sobie jaja”. Na zajęciach przedszkolaki z przygotowanych różnorodnych materiałów plastycznych, przy pomocy Rodziców, wykonały piękne wielkanocne dekoracje. Dzieci ozdobiły jajka metodą decoupage, które następnie udekorowały według swoich upodobań oraz dodatkowo wykonały świąteczne kartki. Fantazji i pomysłów na dekoracje nie zabrakło!
Jednak zanim zaczęły się warsztaty plastyczne, Sówki przygotowały dla swoich najbliższych niespodziankę – występ. Na środku sali zaśpiewały dla nich kilka piosenek (o wiośnie, ufoludkach i dżungli) oraz oczywiście zatańczyły sambę 🙂 Dodatkowo przed warsztatami Sówki pokolorowały papierowe pisanki, które podpisały swoim imieniem i przykleiły na dużą świąteczną kartkę, w której uczestnicy wszyscy warsztatów mogli wpisać życzenia świąteczne. Tak udekorowana kartka została wywieszona na korytarzu szkoły 🙂
Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.
Dziękujemy Rodzicom za obecność i tak duże zaangażowanie w pracę przedszkola – wychowawczynie „Sówek” – Asia & Ania 🙂

WARSZ