W dniach 4-6.06.2018 wszyscy drugoklasiści odpoczywali i zbierali siły przed ostatnimi tygodniami szkolnych zmagań. Uczniowie klasy 2c nie wyjeżdżali daleko, ale podobnie jak w roku ubiegłym zorganizowali wraz z wychowawcą wyjścia i wyjazdy rozwijające różne formy aktywności.
Poniedziałek był dniem zabawy i rozwoju sprawności fizycznej – kontrolowane szaleństwo w Parku Trampolin przyniosło wiele radości i rozbudziło apetyt na dłuższy pobyt w tym miejscu.
Wtorek to dzień na rozrywkę filmową. Wspólne obejrzenie filmu “Wyszczekani” pozwoliło na refleksję, że aby poznać kogoś, potrzebujemy czasu. Prawdziwe przyjaźnie zaczynają się często od… niechęci.
Środowy wyjazd do Centrum Edukacji Sudecka Zagroda w Dobkowie łączył w sobie “przyjemne z pożytecznym”. Drugoklasiści bawiąc się zdobywali konkretna wiedzę nt mineralogii. swoją przygodę z minerałami rozpoczęli od wyprawy na agaty. W kamieniołomie, wyposażeni w okulary ochronne i specjalne młotki stali się poszukiwaczami minerałów. Świetna zabawa przeniosła się do Centrum, do pracowni szlifierskiej, gdzie “łupy” zostały “wzięte pod lupę”. Przy pomocy fachowca rozcinano znalezione okazy a potem cierpliwie je szlifowano i polerowano. Zajęcia te przyniosły wiele radości, a w niektórych obudziły żywe zainteresowanie mineralogią. Ostatnim elementem zajęć była wyprawa do krainy wygasłych wulkanów. Dzięki pracownikom centrum uczestnicy wycieczki poznali m.in. rodzaje minerałów występujących w Sudetach. Dowiedzieli się jak “działają” wulkany. Dużo emocji wzbudził symulator trzęsienia ziemi. Ale najdłużej zapiszą się w pamięci makijaże wykonane przy użyciu … pyłu otrzymanego przez starcie minerałów.
Trzy dni minęły bardzo szybko. Każdy z uczestników mógł odnaleźć się w innej formie aktywności.