W poniedziałek 25 marca 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych, obejrzały w Teatrze Polskiego Radia spektakl teatralny „Pszczółka Maja” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

W spektaklu dzieci odnalazły odpowiedzi na pytania: „Czy o przyrodę warto dbać?”, „Czy świat owadów może być ciekawy?”, „Czy w świecie zwierząt też możemy spotkać dzieci?” oraz „Czy bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone?”. Poznały ciekawe życie Pszczółki Mai, na którą zawsze można było liczyć, nigdy nie przeszła obojętnie, gdy komuś działa się krzywda. Maja była bardzo ciekawa świata i nie poddawała się, gdy na swojej drodze spotkała problemy. Miała świadomość, że w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Przypominał jej o tym nieodłączny towarzysz Gucio, który często jej powtarzał: „Pamiętaj Droga Maju. Stare przysłowie pszczół mówi: Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.

Dzieci były zachwycone grą aktorów i gromkimi oklaskami podziękowały im za wspaniały spektakl. Czekamy z niecierpliwością na inne propozycje.