Dzisiaj nasza szkoła brała udział w IV. edycji ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie”. Podczas dwóch przerw nasi uczniowie wraz z nauczycielami czytali swoje ulubione książki i czasopisma, natomiast przedszkolakom piękne bajki czytali gimnazjaliści. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że czytanie jest ciekawe a po książkę można sięgać w różnych miejscach i sytuacjach. Dziękujemy p. Hannie Lewickiej-Jarco za zorganizowanie akcji w naszej szkole.

Poniżej prezentujemy opinie uczniów gimnazjalnych o dzisiejszej akcji:

Wczoraj dowiedziałem się, że mam dzisiaj przynieść książkę, którą będę czytał w ramach akcji PRZERWA NA CZYTANIE. Byłem zły, gdy się o tym dowiedziałem. ale gdy tylko zacząłem czytać, nawet spodobało mi się to. Zrozumiałem, że nie wszystkie książki są jak lektury szkolne, które w większości trudno się czyta. Chciałbym, abyśmy częściej organizowali takie dni w szkole.
 Kacper
***
Moim zdaniem PRZERWA NA CZYTANIE to fajny pomysł. Podczas normalnej przerwy w szkole jest za głośno, żeby się skupić i coś przeczytać ze zrozumieniem. A dzisiaj było to możliwe.
Dawid
 ***
Dowiedziawszy się o akcji PRZERWA NA CZYTANIE pomyślałam, że to świetny sposób na spędzenie czasu między lekcjami. Bardzo lubię czytać, więc pomysł przypadł mi do gustu. Uważam, że warto częściej podejmować takie działania, gdyż oprócz tego, że miło spędzamy czas, to jeszcze zachęcamy do czytania.
 Martyna
 ***
Gdy dowiedziałam się o planowanej akcji, byłam zaciekawiona pomysłem. Jednak dziś na przerwie zrobiło się dziwnie. Cisza jaka panowała na przerwach w szkole była niecodziennym zjawiskiem. Aż trudno było się skupić. Z drugiej strony możliwość przeniesienia się w inne miejsce, siedząc jednocześnie w szkole, była ciekawym doświadczeniem. Myślę,  że gdyby taka przerwa na czytanie odbywała się regularnie, byłoby to naprawdę dobrym pomysłem.
 Klaudia
 ***
Akcja PRZERWA NA CZYTANIE jest wg mnie dobrym sposobem, żeby pokazać, że książki nie są takie złe. Często słyszę od kolegów, że to co musimy czytać w szkole jest nudne, są to historie, z którymi nie można się utożsamiać. A dzisiejsza akcja pozwoliła na dyskusje i polecenie swoich ulubionych książek. Czasem też warto odpocząć od nauki i usiąść w grupie kolegów, żeby wspólnie czytać.
 Łukasz