W poniedziałek, 26 marca, w grupie przedszkolnej „Sówki z zerówki” odbył się Przegląd Recytatorski pod hasłem ,,Wiersze znane i lubiane przez Sówki recytowane”. Celem przeglądu była popularyzacja literatury pięknej dla dzieci oraz przełamywanie nieśmiałości wśród dzieci.
W przeglądzie wzięły udział prawie wszystkie dzieci. Mali artyści recytowali wiersze, które sami wybierali i przygotowywali się wraz ze swoimi Rodzicami w domu.
Dopisała też publiczność 🙂 Każdy w uczestników bowiem został zaproszony na środek sali gromkimi brawami. Brawa rozbrzmiewały też na samym końcu. W czasie trwania przeglądu w sali panowała idealna cisza i każdy wsłuchiwał się w wiersz recytowany przez swoją koleżankę lub kolegę. To pokazuje jakim szacunkiem się Sówki obdarzają wzajemnie.
Za udział w przeglądzie recytatorskim uczestnicy dostali dyplomy (podpisane również przez samą Panią Dyrektor!) oraz kolorowe upominki. A nawet dzieci, które nie brały udziału, ale za to pięknie dopingowały swoim rówieśnikom, nie zostały pominięte i dostały słodkości.
Nie zabrakło też niespodzianek! Na sam koniec uczniowie głośnymi brawami podziękowali swoich wychowawczyniom za zorganizowanie przeglądu recytatorskiego! W oku jednej z Pań pojawiła się łezka wzruszenia.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za włożony trud w przygotowanie dzieci do Przeglądu Recytatorskiego, a samym uczestnikom jeszcze raz gratulujemy 🙂 Jesteśmy z Was bardzo dumne – wychowawczynie grupy – Asia & Ania.