Dnia 25 listopada 2015r., uczniowie klas pierwszych zwiedzili wystawę “Body Worlds” we Wrocławiu.
Ekspozycja stworzona przez Gunther’a von Hagens’a, “Body Worlds”, jeździ po całym świecie od 1995 roku i zdobywa coraz większą liczbę zainteresowanych. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr Gunthera von Hagens, jest ona jedyna w swoim rodzaju i  pozwala na bardzo szczegółowe poznanie organizmu ludzkiego.

Pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach z anatomii, lecz to nie była zwykła lekcja biologii. Oglądali różne ludzkie narządy, które należały kiedyś do prawdziwych osób, które to wyraziły zgodę na użycie ich zwłok do badań naukowych. Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwe ciało człowieka, a nie sztuczne okazy, czy podręcznikowe schematy. Zobaczyli ludzkie kości, narządy, układy – mięśniowy, trawienny, oddechowy, krążenia i nerwowy. Poznali zmiany zachodzące podczas całego cyklu życia – w zdrowiu i w chorobie. Na koniec obejrzeli film w języku angielskim.
Była to niezapomniana lekcja biologii, języka angielskiego oraz wychowania fizycznego.
Za organizację i opiekę podczas wyjścia dziękujemy Pani Aleksandrze Krajewskiej, Pani Joannie Madej, Pani Magdalenie Głowackiej–Isaku, Panu Jackowi Raniszewskiemu oraz jednej z Mam – Pani Ani Sawickiej.