Dzieci z klas piewszych oraz “zerówek” wzięły udział w bezpłatnym, ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej dla dzieci pt. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, który został przygotowany przez Instytut Blend-a-med., Oral-B oraz Disney Polska dla uczniów klas 0 i 1. Program ten posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, właśnie po to, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobyli niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Dzieci dowiedziały się również tego dnia jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.

Na koniec każde z dzieci dostało dyplom ukończenia programu, które odebrali z gwiazdorskim uśmiechem J otrzymali również flossery do nitkowania szczelin między zębami.