Karnawał to okres zabaw trwający od Trzech Króli (6 stycznia) do Środy Popielcowej. Wtedy to organizowane są huczne parady i bale przebierańców ubranych w specjalnie na ten cel przygotowane stroje karnawałowe.
Nazwa pochodzi od łacińskiego wyrażenia carrus navalis (wóz w kształcie okrętu). Taki wóz zazwyczaj prowadził parady w czasie rzymskich bachanalii (uroczystości na cześć Bachusa, boga płodów i wina). Odpowiednikiem bachanalii w starożytnej Grecji były dionizje. W obu przypadkach był to okres zabaw przy winie, tańców, biesiad, balów przebierańców i maskarad.
W Polsce karnawał to także czas zabaw, hulanek i swawoli. Po nim, według tradycji chrześcijańskiej, nastąpi Wielki Post.
Dzisiaj klasy pierwsze i drugie oddały się zabawie pod batutą profesjonalnego wodzireja. Fantazyjnie przebrane dzieci oraz nauczyciele bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Wzięli też udział w ciekawych zabawach. Na parkiecie królowali w tym roku super bohaterowie, policjanci, żołnierze, zwierzęta wszelkiej maści, księżniczki, a nawet diabły, kościotrupy i czarownice.