6 grudzień, jak wszyscy wiemy, to Mikołajki. W naszej szkole w tym dniu większość klas udało się do kina. Jedni w tym dniu, a inni wcześniej lub później.
Klasy 1a i 1b były wraz z swoimi wychowawczyniami na filmie pt. „Rysiek Lwie serce”.
Klasa 2c była na filmie „Kraina Lodu”. Jest to bajka opowiadająca o tym jak Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryją żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.
Klasa 3a i 3b wraz z opiekunami panią A. Krajewską i M. Orlikowska wybrała się do kina na film pt. ”Igrzyska Śmierci”. W kinie spotkali Mikołaja, z którym robili sobie zdjęcia i od którego dostali drobne prezenty. Po filmie wszyscy byli zadowoleni z filmu i z miło spędzonego czasu.
Klasa 3c wybrała się wraz ze swoim wychowawcą panem G. Sudnikiem i panią O. Tumiłowicz – Pilinko na film pt. „Grawitacja” i „Igrzyska śmierci”.
Po seansie każdy był zadowolony z wybranego przez siebie filmu i miło spędzonego czasu.
Klasy były bardzo wdzięczne za zorganizowanie wycieczek.