Wycieczka edukacyjna klas III do Krasiejowa.
Dnia 10 października 2014r. uczniowie klas III, wzięli udział w niecodziennej lekcji powtórzeniowej przed sprawdzianem z biologii. Zamiast w klasie, zajęcia odbyły się w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka oraz Jura Parku w Krasiejowie. W PNiEC uczniowie stali się niejako świadkami fascynujących przemian ewolucyjnych, będąc podróżnikami w czasie, tzw. temponautami. Wszystko to zadziało się dzięki cyfrowej technologii i rzeczywistości fizycznej zmieszanej w takim stopniu, że aż trudno było je od siebie odróżnić.
Podczas zajęć uczniowie zwiedzili “Świadectwa Ewolucji”, obejrzeli niezwykła galerię małp, małpiatek, a także przodków człowieka, spotkali się z najstarszą na świecie ludzką mumią – “człowieka z lodowca Oetzi”, dowiedzieli się jak rozwijały się najważniejsze sprzęty w naszych gospodarstwach domowych, w jaki sposób ludzie zapisywali informacje oraz jak powstało jedno z najważniejszych narzędzi człowieka – nóż.
Kolejnymi atrakcjami okazały się: Multimedialny Tunel Czasu, Prehistoryczne Oceanarium, spacer wśród wymarłych gadów,a także Pawilon Paleontologiczny.
Wszystko to zakończyło się wspólnym posiłkiem oraz krótkim filmem w kinie 5D.