6 lutego 2014 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego, który przygotowała Pani Hania Lewicka. Wzięli w nim udział: Wiktoria Prokop, Paulina Zapiór, Emilia Dawiec, Patrycja Niklewicz, Weronika Jarek, Julia Juraszek i Kamil Gołębiewski.

Wszyscy bardzo dobrze przygotowali się i stanęli na wysokości zadania.  
            W jury zasiadły panie Maria Pióro, Maria Babuśka i Hanna Lewicka.

Do Gminnego etapu, który odbędzie się 11 lutego, także w naszej szkole, zakwalifikowały się Emilia Dawiec i Julia Juraszek.

      11 lutego 2014 roku odbył się w naszej szkole etap gminny . W tym dniu gościliśmy wielu uzdolnionych uczniów z innych szkół naszej gminy. W Komisji zasiadły: Pani Grażyna Zbrożyna-Kubicza, Pani Wicewójt Gminy Długołęka Halina Szydłowska oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Długołęce Pani Ewa Bubień.

            W recytowanych wierszach znalazły się m.in. “Zaczarowana dorożka”K.I. Gałczyńskiego , “Wilki” Zbigniewa Herberta, “Dziad i baba” J.I. Kraszewskiego. Wysłuchaliśmy też piosenek: “Gołębi song” i “Nie żałuję”.  Komisja musiała podjąć niełatwą decyzję. Ostatecznie przyznała trzy nagrody i kilka wyróżnień. Osoby, które znalazły się na podium, przechodzą do kolejnego etapu. Zwycięzcom gratulujemy!