W grudniu w szkole w Wilczycach odbył się kiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez wychowawczynie oraz uczniów z grup przedszkolnych „Żabki”, „Biedronki”, „Sówki” oraz przez uczniów z I klasy Szkoły Podstawowej, z którego cały dochód został przeznaczony na dzieci z Rwandy.

Wspólne zdobywanie pieniędzy na szczytny cel – taka idea przyświecała w tym roku dzieciom ze wszystkich grup przedszkolnych i szkolnych. Uczniowie na warsztatach świątecznych, wraz z ich wychowawczyniami i rodzicami, zrobili przepiękne i pomysłowe ozdoby, które stały się bożonarodzeniową ozdobą każdego domu: stroiki na stół i drzwi, kartki świąteczne, lampiony – jednym słowem cudeńka.

Dzięki tej akcji uczniowie mogli nauczyć się tworzyć niebanalne ozdoby, które wprowadziły całą szkołę w świąteczny nastrój, a także nauczyć się wspólnego działania na rzecz potrzebujących. Bo pieniądze mogą być nie tylko oznaką bogactwa, ale też potężnym środkiem do czynienia dobra. Wilczyckie przedszkolaki i pierwszaki już to wiedzą J