Tak właśnie śpiewały Sówki swoim rodzicom na przedstawieniu z okazji Dnia Rodziny. Pomysł zorganizowania takiego dnia wziął się stąd, że pod koniec roku szkolnego mamy kilka cudownych dni, jak: Dzień Mamy, Dzień Taty czy oczywiście Dzień dziecka :).
„Sówki z zerówki” na ten szczególny dzień przygotowały się na piątkę z plusem. Przedstawienie zaczęły mocnym uderzeniem – weszli na salę przy dźwiękach Poloneza.
Później oczywiście każda z Sówek zaprezentowała swoje wierszyki dla rodziców. Pomiędzy wierszami Sówki śpiewały piosenki o rodzinie. Szczególnie przy jednej piosence – „Jesteś Mamą i jesteś Tatą” widziałam, że niejedna Mama płakała ze wzruszenia 🙂
A że kończy się zerówka i kończy się pewien okres w życiu Sówek, zaśpiewaliśmy wszyscy wspólnie starą harcerską piosenkę „Ogniska już dogasa blask”. I też nie wiem czemu na twarzy niektórych Mam widziałam łzy. Przecież jak mówią słowa piosenki „Nie zgaśnie tej przyjaźni żar, co połączyła nas. Przy innym ogniu, w inną noc do zobaczenia znów.”
Ale końcówka imprezy to już wyszła oskarowo. No bo przecież jak Dzień Rodziny to Dzień Rodziny. Skoro dzieci przygotowały piękne przedstawienie dla swoich rodziców, no to czemu i rodzice nie mieliby dać coś w zamian. I tak rodzice zrobili niespodziankę dla swoich pociech i zagrali na scenie wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Co najlepsze wykonali to bez żadnych prób, żadnych szczególnych przygotowań – całkowita improwizacja. W kilka minut zdążyli się przebrać do roli i w oskarowym wydaniu bawili się najlepiej jak umieli. Dla ich dzieci był to najpiękniejszy prezent na dłuuuugie lata 🙂 I o to właśnie w życiu chodzi, aby dobrze się bawić, bo przecież człowiek cale życie jest dzieckiem, tylko z upływem lat nie ma niestety czasu na zabawę.
Ogromne podziękowania dla wszystkich biorących udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Szczególnie dla Sówek, dla ich Rodziców i dla każdego, kto pomagał przy organizacji. Ten dzień na długo pozostanie w naszych sercach 🙂 A dziękują oczywiście wychowawczynie Asia&Ania!!!