Pod koniec września dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki” i „Sówki” opuściły mury szkolne i odwiedziły Wioskę Indiańską, a to wszytko po to by stać się Przedszkolnym Indianinem.
W czasie pobytu młodzi Indianie zdobyli mnóstwo sprawności indiańskich (strzelanie z łuku, zwijanie lisiego ogona, polowanie na bizona, łowienie ryb). Dodatkowo przedszkolaki dzielnie zmagali się z próbami siły, wytrwałości, odwagi na torze przeszkód. Było też malowanie twarzy, zwiedzanie Tipi, nauka pozdrowień indiańskich, tańca indiańskiego oraz ciekawe warsztaty plastyczne.
Ciekawą atrakcją było złapanie intruza, który się zakradł do naszej wioski, przywiązanie go do słupa i ukaranie na torze przeszkód – a tym dzielnym intruzem była nasza p. Marzenka z grupy przedszkolnej „Biedronki” 🙂
Wszystkie starania mieszkańców szczepu zostały dostrzeżone i nagrodzone przez Wodza.
Takie bezpośrednie doświadczanie i działanie dzieci w Wiosce Indiańskiej okazały się znakomitą okazją do poznania zwyczajów i obrzędów innej kultury. Tradycje indiańskie szczególnie podziałały na wyobraźnię dziecięcą, niosąc pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie, kształtowania odpowiedzialnej postawy wobec siebie i innych.
Zwieńczeniem nauki i zabawy w wiosce Indian było ognisko i pyszny posiłek w postaci kiełbaski.
Całość spotkania, jak na Indian przystało, utrzymaliśmy w harmonii
z otaczającym światem, żegnając się w wielkiej przyjaźni. HOWK!!!!!!