Od 1 do 5 czerwca 2016r., w ramach współpracy partnerskiej Gmin Długołęka – Velen, oraz ramach projektu “Długołęka – Velen spojrzenie partnerów na przyszłość Europy” współfinansowanego w ramach unijnego programu “Europa dla obywateli, gościliśmy grupę młodzieży z Niemiec.

Po uroczystym przywitaniu w Urzędzie Gminy pojechaliśmy na integracją polską kolację.

W kolejnych dniach wizyty naszych Przyjaciół odbyły się zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury i tworzenie pięknych ekologicznych kreacji, miała miejsce wizyta w Aqua Parku, wyprawa na paintballa,  gościliśmy w Zespole Szkół w Siedlcu, udaliśmy się pociągiem do Wrocławia, a tam czekało na nas zwiedzanie Hydropolis. Było bardzo ciekawie, wspaniałe wizualizacje, świetna lekcji biologii, geografii czy nawet historii. Czas zleciał nam bardzo szybko.

Przejażdżka kolejka linową nad Odrą była kolejną atrakcją, która na nas czekała. Pyszna pizza, zakupy i szaleństwo w Pasażu Grunwaldzkim, Gminny Dzień Rodzinny w parku w Szczodrym, Festiwal Kolorów, Europa na Widelcu, Ostrów Tumski, pokaz fontanny przy Hali Tysiąclecia.

Na koniec pobytu, Pani Dyrektor Iwona Gradzik obdarowała wszystkich pięknymi książkami o Wrocławiu, z dedykacją: “Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszym pięknym kraju i w naszej małej Ojczyźnie – gminie Długołęka na długo pozostanie w Waszej pamięci. Mamy również nadzieję, że znajomości tutaj zawarte przetrwają jeszcze wiele chwil. Dziękujemy Wam za wizytę i mówimy „Do zobaczenia”.