22 maja 2015r. już po raz trzynasty gościliśmy uczniów z terenu gminy Długołęka w progach naszej szkoły na Gminnym Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego.
Nasze gimnazjum reprezentowali: Jakub Kania z kl.3b, Bartłomiej Napierajczyk z kl.3c oraz Aleksander Szyszkowski z kl.2b. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: indywidualnej (test leksykalno – gramatyczny, słuchanie ze zrozumieniem) oraz drużynowej (quiz o krajach anglojęzycznych).
Zwycięzcą pierwszej części został uczeń naszego gimnazjum – Aleksander Szyszkowski. II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Borowej, natomiast III miejsce zajęła gimnazjalistka z Brzeziej Łąki.
Druga część konkursu polegała na rywalizacji drużynowej. Tę część przygotował i poprowadził nauczyciel j. angielskiego z gimnazjum w Długołęce Pan Przemysław Olszewski. Uczniowie w grupach odpowiadali na pytania z historii, geografii, literatur krajów z angielskiego obszaru językowego. Zostały im one przedstawione w formie prezentacji multimedialnej.
W tej kategorii I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Licealno – Gimnazjalnego w Długołęce, II miejsce uzyskało gimnazjum z Siedlca, a III Gimnazjum z Borowej.
Organizację konkursu oraz opiekę merytoryczną sprawowała Pani Joanna Madej, nauczycielka języka angielskiego z naszego gimnazjum. Serdecznie dziękujemy!