Od kwietna 2014 nasi uczniowie: Julia Juraszek, Mateusz Owsiany i Bartek Napierajczyk uczestniczyli w warsztatach filmowych prowadzonych przez Rafała Zdanewicza z Fundacji “Promyk Słońca”. Spotkania  te miały miejsce w ramach projektu “Razem w pełni sprawni”, w którym wzięło udział 30 szkół z całego Dolnego Śląska. Naszym zadaniem było napisanie scenariusza i nakręcenie filmu traktującego o szacunku, empatii, tolerancji i niepełnosprawności, którego głównym bohaterem był Coolturalny Marian. W rolę tytułowej postaci wcielił się Bartek, mamą została Julia, a Mateusz zagrał przyjaciela Mariana i jego dziewczyny.
12 grudnia 2014r. w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu odbyła się gala kończąca projekt. Podczas spotkania wręczone zostały nagrody w kilku kategoriach. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż nasi uczniowie zajęli 2. miejsce w kategorii “NAJLEPSZY FILM” oraz otrzymali statuetkę w kategorii “REŻYSERIA”.
Chcielibyśmy bardzo podziękować Paniom Oli Krajewskiej i Eli Konopnickiej, które uczestniczyły w warsztatach dla nauczycieli i czuwały nad nami oraz aktorom (Emilii Dawiec, Damianowi  Patykowi, Zuzi Młotek, Paulinie Zarzyckiej oraz Pani Oli) za zaangażowanie i poświęcony czas. Podziękowania należą się także Rafałowi Zadanewiczowi za ciekawe i ubogacające   spotkania i czuwanie nad naszą pracą.
Po wręczeniu nagród mieliśmy niepowtarzalną okazję zwiedzenia CeTA, obejrzenia kostiumów z takich filmów jak m.in. “Lalka” czy “Stawka większa niż życie”. Uchylono nam także rąbka tajemnicy tzw. “magii kina”. Było to dla nas bardzo ciekawe i  kreatywne  doświadczenie. Mamy nadzieję, że będziemy uczestniczyć w tego typu projektach, ponieważ pozwalają one uruchomić naszą wyobraźnię i zdobyć fajne, miłe doświadczenia oraz poznać ciekawych ludzi.
Dziękujemy jury za docenienie naszej pracy. Gratulujemy zdobywcom  I i III miejsca.