Jak co roku pod koniec września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten ogłoszony przez Radę Europy promuje różnorodność językową, wielojęzyczność i naukę języków obcych przez całe życie. W tym roku hasłem przewodnim było motto: “Języki to nasza siła.”

Każda z klas miała za zadanie przygotować flagę oraz plakat opisujący potrawy danego kraju. Ponadto reprezentanci klas pod opieką nauczyciela j. angielskiego p. J. Madej brali udział w grze językowej. Polegała ona na znalezieniu jak największej liczby karteczek ze słowami w j. angielskim i niemieckim. Tę konkurencję wygrał przedstawiciel klasy Ia, II miejsce zajęła klasa II c, a trzecie klasa Ib. Podczas dużej przerwy uczniowie i nauczyciele mieli możliwość napicia się angielskiej herbaty przygotowanej i podanej przez uczennice z klas trzecich Weronikę i Anię.

Jury w składzie: p. Monika Kowalczyk, p. Andrzej Sałandyk oraz reprezentantka samorządu szkolnego Maja Rybus oceniało przygotowane przez klasy na ten dzień zadania. W rywalizacji końcowej I miejsce zajęła klasa IIc, II miejsce – klasa IIIa, a III – klasa Ic.

Podczas prezentacji na sali gimnastycznej nie zabrakło piosenek w .języku angielskim, nauki po węgiersku liczenia do trzech, ciekawostek o krajach Unii Europejskiej, poszerzenia wiedzy o tradycyjnych potrawach prezentowanych państw i na koniec wspólnego, energetycznego tańca.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie EDJO. Pani Oldze Tumiłowicz – Pilinko za poprowadzenie spotkania na sali gimnastycznej, p. Natalii Cegleckiej – Okoń za przygotowanie karty z punktacją, p. J. Madej za napisanie scenariusza i przeprowadzenie gry językowej. Szczególne podziękowania dla p. Beatki – za podarowanie cukru do herbatki oraz dla p. Grzesia – za poratowanie dodatkowymi kubkami plastikowymi.