Duże, małe, kolorowe, malowane, wyklejane, lepione czy pluszowe – misie opanowały w tym dniu naszą szkołę w Wilczycach.

Przedszkolaków czekało wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych misiów. Impreza spodobała się dzieciom, a dobra zabawa miała też wartość edukacyjną. Dzieci dowiedziały się bowiem, jak powstał pierwszy pluszowy miś, obejrzały filmik jak powstają współcześnie pluszowe misie. Poznały także środowisko życia prawdziwych niedźwiedzi, jak panda, koala, niedźwiedź polarny czy brunatny. Zostały też zapoznane z historią Kaprala Wojtka – niedźwiedzia pomagającego polskim żołnierzom na froncie. Oczywiście nie zabrakło quizu na temat bajkowych misiów, takich jak: miś Puchatek, Kolargol, Baloo czy Uszatek. Na koniec dzieci opowiadały o swoich ulubionych przytulankach.

W klasie drugiej, podczas dyskusji o genezie powstania tego święta rodem z USA, uczniowie wyrazili swój niepokój. Zastanawiali się, czy nie mamy WŁASNYCH świat?????? Oczywiście, że mamy!!!!!!! Chociażby stary słowiański zwyczaj topienia marzanny. Malowanie jaj, symboli rodzącego się wiosną życia i obdarowywanie się nimi. Oblewania się wodą, mającą moc oczyszczania. Wicie wianków i wrzucanie ich do wody z okazji nocy św. Jana. W końcu andrzejki, które już za tydzień będziemy obchodzić w klasach. Przykładów można mnożyć bez liku, więc nie ma powodu do obaw, że obce święta rozpanoszą się bez umiaru.

Również gimnazjaliści na swój sposób obchodzili dzień pluszowego misia i z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował konkurs na największą ilość przyniesionych pluszaków. Rozmiary pluszaków potrafiły być naprawdę imponujące, a niektórzy uczniowie nawet sami przebrali się za wielkie maskotki 🙂

IMG_8293 IMG_8291 IMG_8290 IMG_8288 IMG_8285 IMG_8281 20181123_102142 20181123_102157_HDR