Dzień 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień obchodzi się w Polsce właśnie 14 października, czyli w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Została ona powołana przez sejm w 1793 roku i była pierwszą w Polsce i w Europie instytucją zajmującą się wszelkimi sprawami związanymi z nauczaniem. Ciekawostką jest to, że zawód nauczyciela jest jednym z najstarszych zawodów na świecie.

W piątek, z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej, grupa przedszkolna „Sówki z zerówki” wraz z Wychowawcą – Panią Joanną Jaworską, wykonały ciekawe zadanie. Tego dnia, po zajęciach edukacyjnych, wszyscy uczniowie wyobrazili sobie, że są Ministrem Edukacji i mogli podawać swoje własne pomysły na szkołę – rozmawiano i dyskutowano między innymi o tym, co by zmienili w szkole, ile trwałyby lekcje i czy istniałyby w ogóle oceny w szkole. Ciekawych pomysłów było wiele, a przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Na koniec 6-latki dowiedziały się kto jest patronem ich szkoły i usłyszały kilka cennych informacji o dokonaniach Marii Skłodowskiej-Curie.

Tego dnia wybrały się również do gabinetu Dyrekcji Szkoły z życzeniami i własnoręcznie robionym serduszkiem z papieru. Oczywiście swoim Wychowawczyniom również złożyły życzenia, a przytulania nie było końca :-).

Korzystając z okazji przedszkolaki z grupy 6-latków – „Sówki z zerówki” chciały podziękować przede wszystkim Dyrekcji Szkoły – Pani Iwonie Gradzik – za ogromne zaangażowanie w realizację modernizacji szkoły, za pięknie wyposażone nowe sale i za nieograniczoną pomoc, podziękować swoim ukochanym Paniom Wychowawczyniom – Pani Asi i Pani Ani, za trud włożony w ich edukację, wychowanie, troskliwe ramiona i dobre rady, podziękować Psycholog Szkolnej – Pani Monice Kowalczyk – za trud pracy i okazaną cierpliwość, a także podziękować Paniom z obsługi – Pani Beci i Pani Marii za czyste sale i podawane posiłki oraz złożyć serdeczne życzenia wszystkim pozostałym pracownikom z oświaty, administracji i obsługi Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z okazji ich święta. Wszystkim wymienionym „Sówki z zerówki”, wraz z ich Wychowawczyniami, życzą wytrwałości, wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej, a także powodzenia w wypełnianiu trudnych i ważnych obowiązków społecznych.

DZIĘKUJEMY 🙂