W poniedziałek dzieci z grup przedszkolnych „Biedronki” i „Żabki” wzięły udział w wycieczce do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Przedszkolaki wyruszyły autokarem tuż po śniadaniu. Ogród Botaniczny przywitał dzieci malowniczym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejami ogrodu, tunelami utworzonymi pod konarami drzew i kamienistymi ścieżkami.

Główną atrakcją była jednak dynia. W październiku bowiem w Ogrodzie Botanicznym odbywa się Dolnośląski Festiwal Dyni – najbardziej kolorowy jesienny festiwal we Wrocławiu, który rocznie odwiedza go nawet kilka tysięcy mieszkańców Dolnego śląska. Nasze przedszkolaki mogły podziwiać wystawę prac wykonanych z dyni. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością, precyzją wykonania i kolorystyką.

Ale to nie koniec atrakcji. Po wizycie w Ogrodzie Botanicznym „Biedronki” i „Żabki” miały możliwość przejechać się ulicami Wrocławia turystycznym tramwajem „Jaś i Małgosia” 🙂