W październiku w naszej placówce odbyły się zajęcia Dogoterapii, które poprowadziła dogoterapeutka Pani Agnieszka Florczak, wraz ze swoim przyjacielem pieskiem- Figą.
Piesek odwiedził wszystkie grupy przedszkolne – „Żabki”, „Biedronki” i „Sówki”. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Miały okazję poznać jego działania społeczne – to w jaki sposób pomaga innym, a także w jaki sposób okazuje radość czy gniew. Uczyły się też jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami i pogłębić kontakt przez podejście do psa, pogłaskanie go czy nakarmienie smakołykami przyniesionymi przez właścicielkę pieska.
Wizyta psa terapeuty w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem Figą mogli uczestniczyć. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem dla wszystkich przedszkolaków. Interakcja przedszkolaków ze zwierzęciem dostarczyła też dzieciom wiele korzyści. Kontakt z psem buduje bowiem poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Pokonywanie lęku przed psem daje dzieciom także poczucie sukcesu i kontroli, motywuje do działania. Dzieci nieśmiałe, wycofane – ośmielają się, a nadmiernie pobudzone – uspokajają i wyciszają.

Pani Agnieszka dużą rolę przywiązała do sposobu zachowania się w kontakcie z agresywnym psem oraz tego jak uniknąć pogryzienia. Dzieci poznały jak rozpoznawać oznaki zaniepokojenia u psa, które poprzedzają atak oraz sposoby wybrnięcia z niebezpiecznych sytuacji. Przedszkolaki mogły również nakarmić Figę, głaskać i się z nią pobawić . Wszystkie przedszkolaki biorące udział w  zajęciach były bardzo odważne – BRAWO!!!

 

IMG_20171020_103013

IMG_20171020_100058 Dzień Marchewki 144

Dzień Marchewki 139 Dzień Marchewki 135