Jesień to piękny czas, pełen kolorowych, opadających na ziemię i szeleszczących pod nogami liści, to czas rodzinnych spacerów po parku i zbierania kasztanów, żołędzi czy jarzębiny. W sadzie i warzywniaku to czas zbioru plonów, a także porządkowania ogrodu. Jesienią dni stają się coraz krótsze, jesień bywa czasami szara, smutna i deszczowa. Ale nie w naszym przedszkolu. Dzieciaki mają tu wiele ciekawych zabaw, zajęć i spotkań. I tak np. 20 października 2017 r. w grupie przedszkolnej 6-latków „Sówki z zerówki” odbyły się zajęcia przeprowadzone w ramach projektu „Poszukiwacze Przygód” – „Co nam niesie Pani Jesień?”. Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowania uczniów światem przyrody, utrwalanie wiedzy o zjawiskach, jakie towarzyszą tej porze roku – jesieni oraz przede wszystkim dobra zabawa. Zajęcia poprowadziła Pani Justyna Szelka– wychowawczyni
z grupy przedszkolnej „Biedronki”.

Na początku zajęć, w czasie zabawy integracyjnej z rymowanką pt: „Korale Jesieni”, uczniowie z małych koralików (czyli ze wszystkich dzieci w grupie) wyczarowali korale tworząc wspólnie duże koło. Podczas opowiadania o darach jesieni „Sówki” ze skupieniem wysłuchały opowiadania o darach Pani Jesieni i świetnie reagowały na nazwy poszczególnych darów, co było zadaniem wymagającym uwagi i aktywnego słuchania. Podsumowaniem zajęć była zabawa z rymowanką utrwalająca nazwy darów jesieni oraz kolorowanka o tematyce jesiennej.

Różnorodność kolorów, jakie towarzyszą polskiej jesieni, znalazła odzwierciedlenie w pomysłach i kreatywności dzieci, a dobra atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom tych jesiennych zajęć.