Czy warto świętować Walentynki w przedszkolu? Otóż tak :)To nie tylko wspaniała okazja na walentynkowe gry i zabawy, ale również możliwość przeprowadzenia ciekawych zajęć.

Dziś dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki” dowiedziały się kilka cennych informacji o swoim sercu, o jego wyglądzie, cechach i zastosowaniu. Dowiedziały się, że serce to niezbędny do życia organ, który odpowiada za rozprowadzanie krwi po organizmie. Przedszkolaki dowiedziały się, że serce możemy usłyszeć – wystarczy tylko przyłożyć ucho do klatki piersiowej, że serce można poczuć, a właściwie krew, która pompuje, choćby kładąc rękę na swoim sercu. Uzmysłowiono dzieciom, że różne organizmy mają różne serca o różnym kształcie, ale żaden z nich nie przypomina serca, które rysujemy na kartce papieru. Dowiedziały się również, że serce schowane jest w klatce piersiowej czyli w żebrach, które chronią nasze serce przed uszkodzeniami. Ale najważniejszą cechą serca jest to, że nigdy nie odpoczywa – bije jeszcze zanim pojawiamy się na świecie i nie przestaje ani na chwilę.

Później „Biedronki” zrobiły z czerwonej kartki papieru serce metodą origami, któremu na koniec dorysowały kropki i wyszły z tego piękne… biedronki 🙂 wszystkie prace zostały wywieszone na tablicy przed klasą.

Na koniec wszystkie dzieci dostały od swojej pani Asi czerwone serduszka walentynkowe 🙂 🙂 🙂 uścisków nie było końca!