1 lutego 2018r. w oddziale przedszkolnym sześciolatków odbyły się zajęcia pt: „Balony i serpentyny” – zrealizowane w ramach projektu edukacyjnego.

Celem zajęć było stworzenie dzieciom okazji do zabaw ruchowych i dydaktycznych z wykorzystaniem balonów, doskonalenie mierzenia obiektów za pomocą ustalonej miary oraz rozwijanie koordynacji ruchowej niezbędnej do nauki pisania.

W czasie tego spotkania dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawie czytelniczej z ruchem (z literek tworzyły wyraz BALON), pogłówkować na temat przeznaczenia różnych rodzajów balonów, nauczyć się prawidłowo odmierzać odcinek za pomocą ustalonej miary, stworzyć z nauczycielem kolorową girlandę, rysować po śladzie serpentyny w kolorze balonów. Najbardziej jednak spodobała się dzieciom zabawa pt. „balonowy taniec”, podczas której, przy dźwiękach muzyki, przedszkolaki tańczyły w parach trzymając baloniki pomiędzy brzuchami, czołami czy plecami, co wprowadziło dzieci w dobry nastrój przed zbliżającym się balem karnawałowym.