Na dobrą zabawę nigdy nie jest za późno. Najlepszym tego przykładem są coroczne bale seniora, czyli spotkania integracyjne dla najstarszych mieszkańców Gminy Długołęka. Pierwsze z nich odbyły się w ostatni wtorek, 9 stycznia 2018, w szkole podstawowej Wilczycach i Brzeziej Łące. Ostatnim przystankiem będzie szkoła w Borowej.

Na Balu Seniora w Wilczycach wszystkich przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Iwona Gradzik oraz Wójt Gminy Długołęka – Pani Iwona Agnieszka Łebek. Pani Wójt skierowała słowa podziękowania za tak liczne przybycie i życząc zdrowia i dobrego humoru zaprosiła do wspólnej zabawy.

Bal rozpoczął się od przedstawienia pt. „Dziadek do orzechów” wykonanego przez uczniów 2 i 3 klasy gimnazjum. Scenariusz przedstawienia oparty był na opowiadaniu niemieckiego pisarza E.T.A. Hoffmanna “Dziadek do orzechów i król myszy”, gdzie poznajemy przygody małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, myszy chcą zdobyć królestwo, ale ostatecznie księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów. Motywy muzyczne do spektaklu zaczerpnięte zostały z baletu Piotra Czajkowskiego. Przesłaniem przedstawienia, oprócz walorów artystycznych, było pokazanie elementów promocji zdrowego żywienia oraz przesłanie o potędze miłości. Magii całemu spektaklowi dodała także muzyka wykonana na żywo przez uczniów gimnazjum z zespołu WilczyBand. Gra młodych aktorów wzbudziła duży aplauz wśród publiczności i owacje na stojąco.

Po przedstawieniu, przy akompaniamencie zespołu „The Black”, parkiet był pełen roztańczonych par. Seniorzy po raz kolejny pokazali, że wiek nie stanowi przeszkody w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Na Balu Seniora było też wiele atrakcji dla zebranych gości. Najpierw odbył się konkurs z wiedzy o historii miejscowości Wilczyce, który wygrało aż 5 osób. Tradycją balu jest również konkurs na królewską parę, czyli na parę, która według jury tańczy najładniej do różnego rodzaju muzyki. W jury zasiadała oczywiście Pani Wójt Iwona Agnieszka Łebek oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczycach – Pan Iwona Gradzik. Zwycięską parą została Pani Barbara i Ryszard Czerwińscy, którym serdecznie gratulujemy korony. Zebrani goście całkowicie zgodzili się z werdyktem jury nagradzając wygraną, królewską parę gromkimi brawami. Oczywiście wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki od Pani Wójt.

Ale to nie koniec przygotowanych atrakcji. Okazji do uśmiechów nie zabrakło, ponieważ uczestnicy rozpoczęli przebieranki i robienie zdjęć w „fotobudce”.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, a jej zakończenie przyniosło niedosyt i oczekiwania na kolejne takie spotkania. Tego typu przedsięwzięcia budują bowiem pozytywny wizerunek osób starszych jako aktywnych, zaangażowanych członków społeczeństwa, mających rzeczywisty wpływ na życie społeczne, kulturalne naszej Gminy. Pozytywny odbiór przez seniorów imprezy integracyjnej, jaką jest Bal Seniora, wskazuje na jej wysoką rangę, ważność i potrzebę corocznej kontynuacji. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za ich obecność i wspaniałą zabawę.

Podziękowania należą się również Pani Wójt – Iwonie Agnieszce Łebek i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczycach – Pani Iwonie Gradzik, za organizację balu oraz serdecznie podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego Święta, za ogromny wkład pracy, za przygotowanie i obsługę poczęstunku dla tak wielkiej liczby gości i poświęcony prywatny czas.

 

 

 

 

kolaz 1 zabawa

kolaz 3 królowie tańca

kolaz 2 spektakl